Domů > Ako pomáhame > Naše výrobky – parochňe a príčesky

Všetky výrobky, ktoré NF Daruj Vlasy odovzdáva žiadateľom, sú vyrobené na mieru vo vlásenkárskej dielni spoločnosti ProfiBeauty. Keďže je však ručná výroba časovo i finančne náročná, máme v zálohe pripravené aj parochne z kvalitného syntetického vlákna. Aby ste si mohli urobiť aspoň malú predstavu, koľko práce a úsilia za celú prípravou parochne stojí, pripravili sme pre Vás pár informácií z nášho výrobného procesu.

Aký je postup pri výrobe parochne na mieru a ako dlho trvá?

Pred samotnou výrobou vykonávame riadne, zložité meranie, ktoré zabezpečí perfektné padnutie Vašej parochne. Po vyplnení žiadosti o parochňu sa s Vami spojíme a dohodneme sa na termíne merania. Konzultácie i meranie sa po dohode robí buď v Prahe na Vinohradoch alebo v Hradci Králové. Celá konzultácia a meranie môže trvať cca 1 hodinu.

Zahájenie výroby – montura

Výroba montury parochne je základ a umenie, ktoré neovláda rozhodne každý. Naši vlásenkári sú umelci, ktorí dokonale svoj um ovládajú a zhotovenie montury – presnej kópie Vášho tvaru hlavy tak, aby parochňa nikde nešmýkal, nepadala a hlavne vyzerala prirodzene, je veľmi zložitá práca. Príprava montury je celodenná práca, pri ktorej vezmeme všetky namerané hodnoty, vyberieme správnu drevenú hlavu, na ktorú pokladáme a skladáme vybraný tyl a tvarujeme ho až kým nie sú hodnoty 100%-tné a tylová montura (základ parochne) sedí presne podľa rozmerov.

montura2   montura5

Samotné pútkovanie a výroba trsov

Výrobu parochne a vlasových trsov, ktoré sa občas používajú, si necháme ako svoje tajomstvo. Predsa len naši vlásenkárii na svojom umení pracujú cez 20 rokov a svoje tajomstvá si radi nechajú pre seba. Avšak, o fotografie z dielne sa radi podelíme. Tento výrobný proces trvá od 1-3 týždňov všetko je závislé na dĺžke a hustote vlasov.

 montura3   skorohotovo3

Fitting takmer hotového výrobku

Fitting čiže skúška polohotového výrobku je nesmierne dôležitá, pretože počas nej zistíme, či sme monturu a základ vykonali správne a môžeme vykonať úpravy a doladiť detaily. Ak ku skúške nedôjde, nemôžeme garantovať, že výsledok bude 100% a potom sa budú musieť vykonávať úpravy.

   uprava

Odovzdanie hotového výrobku svojmu majiteľovi

Keď bude parochňa hotová, opäť sa s Vami spojíme a dohodneme sa na mieste odovzdania. Rezervovať si dostatok času na prvoaplikaciu je druhá vec. Prvoaplikacia bude trvať cca 1-2 hodiny. Naučíme Vás nasadzovať aj dávať dole parochňu a poradíme Vám, ako sa o ňu najlepšie starať. Výsledkom je nasadená parochňa tak, ako má byť, vyrezaná do strihu tak, ako ste vlasy nosili predtým než ste o ne prišli.

 parukazepredu   s-parukou

 


DRUHY VÝROBKOV

parukavenkuRučne celopútkovaná parochňa – plná vlasová náhrada

Prevedenie celopútkovej parochne je vysoko precízna a náročná práca, ale výsledok je ohromujúci. Čo znamená celopútkovaná? Vlásenkár berie vlások po vlásku a vytvára jednolitvé uzlíky na parochňový tyl / monturu. V zadnej časti sa pútkuje pomocou dvoch a viac vlasov. Tak či tak sa jedná o veľmi náročný úkon, na ktorý málokto z nás má trpezlivosť, zručnosť a nadanie. Našich vlásenkárov si tiež za to veľmi vážime a ceníme. Celopútkovaná parochňa sa vyrába 2-3 týždne pri minimálne 8 hodinovej práci denne. Už z odvodenie názvu výrobku je zrejmé, že sa jedná o parochňu, ktorá po celom obvode montury má jednotlivé uzlíky a tým zaisťuje maximálnu diskrétnosť pri nosení. Takéto parochne dokážeme vyrobiť cca 2-4 mesačne, lebo ako už bolo uvedené je ich výroba veľmi náročná.

Ručne polopútkovaná parochňa nakombinovaná so strapcami – plná vlasová náhrada

Táto parochňa je na polovici temena a tylu vyrobená hlavne z tenkých strapcov, ktoré sú našité na monturu – špeciálne upravenú na túto kompozíciu. Kontúra a vrchná časť hlavy je ručne pútkovaná pre zachovanie diskrétnosti pri nosení. Takúto parochňu vyrobíme do týždňa. Ak teda parochňu potrebujete veľmi rýchlo, odporúčame polopútkovanú parochňu so strapcami.

Poloparochňa – čiastočná vlasová náhrada čiže tupé

Poloparochňa čiže čiastočná vlasová náhrada, ako je už z názvu zrejmé, vlasy skôr zahusťuje a zakrýva vlasové nedostatky, ktoré môžu byť spojené napr. s hormonálnou liečbou alebo alopéciou. V tomto prípade dosť často nie je isté, či sa lysinka vytvborí vpredu pri kútoch alebo na korune hlavy. Tento produkt je poväčšinou vyrobený do týždňa a opäť sa ručne pútkuje.

Vlasové tupé – integrácia vlasov

Príčesok vyrobený z jemných vlasových vlákien, kde sa počíta s integráciou vlastných vlasov klientky do tupé. Integračné tupé vyrábame z vlasových trsov a kolieska ručne pútkovaných uzlíkov s priemerom 3-5 cm pre zaistenie diskrétnosti. Keďže sa jedná o výrobok určený dámam, ktoré z väčšej časti vlasy majú, nemožno naň žiadať plnú podporu NF Daruj vlasy.

Facebook komentáre