Domů > Meranie žiadateľov

V tomto článku by sme sa chceli priblížiť k tomu, ako sa pary merajú. Týmto sa naši žiadatelia aspoň trochu oboznámia s tým, čo ich čaká na našom prvom stretnutí. Vždy sa uprednostňujeme osobných meraní, pretože v osobnom kontakte objasňujeme spoločné myšlienky a zároveň berieme takzvanú negatívnu hlavu, ktorá je potom spoľahlivým modelom na výrobu parochne.

Meranie na parochňu spočíva v príprave takzvanej negatív hlavy. Žiadateľ je na hlave postupne vrstvenej fólie, ktorá pokrýva celý povrch hlavy. Fólia je dôsledne vytiahnutá lepiacou páskou na zachovanie tvaru hlavy a potom podľa tohto negatívneho a verne kopírovania hlavy žiadateľa pripraví parochňu. Na negatívnom mieste budú kaderníci vykresľovať smer rastu vlasov, nakreslú kontúry hlavy a zaznamenávajú zábery a zábery.

Takto vyzerajú malé deti. Pri vykreslení sa jednoducho odstráni negatív z hlavy. Takže to jednoducho nie je vždy možné, pretože film je tesný na pokožke hlavy, aby bola hlava čo najvernejšia. Ale nič sa netreba obávať, žiadateľ je vždy oslobodený od negatívu. Negatívna krásne drží tvar hlavy a vlastenec si myslí, že môže urobiť parochňu. Ako? Tento negatív si nasadí na polystyrénovou, prípadne drevenú, hlavu, a podľa neho už s ihlou v jednej ruke, vlasy v druhej ruke a podkladovým tylom v tretej …. počkať! No, oni sú naozaj mimoriadne šikovní! My, "nezosobášený", si to jednoducho dokážeme predstaviť ako výšivku. Akurát že namiesto bavlnky či nite pracujete s vlasom, ktorý je tak miliónkrát jemnejšia a chúlostivejšie na pretrhnutie a miesto kanavy (taká tá dierka látka na vyšívanie) máte tyl, ktorý vyzerá ako veľmi jemná ľahučká sieťka. Potom si môžete len myslieť na svoju maximálnu trpezlivosť a môžete byť vlasová. 🙂

Okrem toho, že pri meraní parochne prebehne takéto omotávania a čmáranie po hlave :), tak je treba samozrejme s žiadateľkou prekonzultovať, ako by si priala, aby jej parochňa vyzerala. Darcovský fond darcovstva vlasov je založený na vzhľade dámy pred stratou vlasov, ale samozrejme to nie je nutnosťou. Ideálne je, keď sa kaderník môže pozerať na vzor v produkcii, ideálne na fotografiu. Takže posledným bodom merania je získať informácie o dĺžke, odtieni a či bude alebo nebude urobené. To je koniec merania, ale príprava na výrobu parochne je ďaleko od! Teraz je tu výber vlasov. Darcovský fond na darcovstvo vlasov dostane od svojich darcov nádhernú kópiu, ktorá sa potom usporiada podľa dĺžky a odtieňa. Takže si vyberá vhodný odtieň, ktorý si želá uchádzač, a v tomto odtieni musí nájsť dostatok vlasov, asi 200 gramov. Len pre váš záujem má málo ľudí 200 gramov na hlave, to naozaj musí byť hriva. Navyše v vrkoča je veľké množstvo krátkych vláskov, a tie sa musia vyčesať, takže hoci darca prinesie napríklad 100 gramov vlasov, po spracovaní má jeho cop napríklad len 85 gramov alebo aj menej, keď to sú vlasy rôznych dĺžok – taký ten zostupný zostrih. Takže vlasy vo výsledku opúšťajú napríklad 3 až 5 klinčekov. Samozrejme, nemôžete nájsť 100% identickú farebnú kópiu, ale môžete nájsť kópiu v takmer rovnakom odtieni, ktorý po kombinácii vyzerá veľmi pôsobivo a prirodzene. A potom to môže fungovať. Výroba je naozaj náročná, takže môže trvať niekoľko týždňov.

Pre našich žiadateľov, ktorí nemôžu prísť na osobné merania zo zdravotných dôvodov, sme urobili video s podrobnosťami merania na parochňu. Video zobrazuje všetky opatrenia, ktoré je potrebné merať, aby bola presná parochňa prispôsobená.
1. obvod hlavy
2. predná časť – zadná časť
3. od ucha k uchu nad stredom hlavy
4. od ucha k uchu cez zadnú časť hlavy
5. skráň nebolo kotleta
6. krk na krku

 

 

 

Facebook komentáre