Domů > O nás

NAŠE POSLANIE

Nadačný fond Daruj vlasy bol založený za účelom poskytnutia pomoci v ťažkých životných situáciách pacientom, u ktorých vplyvom ťažkého ochorenia a vedľajších účinkov liečby došlo k strate vlasov. Primárne je tak naša pomoc zameraná predovšetkým na onkologických pacientov prechádzajúcich chemoterapiou, lebo práve počas tejto liečby pacienti prichádzajú o vlasy. Samotná onkologická liečba je veľmi nákladná, a tak pre mnohých pacientov nie je mysliteľné vkladať ďalšie financie do svojho vzhľadu, teda do nákupu parochne. Väčšina pacientov tak musí pretrpieť toto obdobie bez parochne alebo v šatke a sledovať súcitné pohľady ľudí na ulici. Ľudia, ktorí ale bojujú so zákernou chorobou nestoja o súcit, chcú len ďalej žiť svoj život rovnako naplno ako predtým, než im bola diagnostikovaná zhubná rakovina. A práve preto vznikol náš nadačný fond Daruj vlasy.

Nikomu ešte nepomohla ľútosť, pomáhať môžeme len činmi! 
Nadačný fond Daruj vlasy chce maximálne podporiť psychickú stránku onkologických pacientov, pacientov s alopéciou alebo pacientov po traumatických udalostiach, ktorý trpia čiastočnou alebo úplnou stratou vlasov. Psychická pohoda u ťažko chorých pacientov je nesmierne dôležitým faktorom vedúcim k pozitívnej zmene zdravotného stavu. Naším zámerom je im zabezpečiť parochňu na mieru, ktorú pre nás zhotoví hlavný partner NF spoločnosť ProfiBeauty s.r.o. Ak vás zaujíma čo predchádzalo vzniku nadačného fondu Daruj vlasy, prečítajte si slová zakladateľov.

NAŠE CIELE

  • Pomoc onkologicky chorým pacientom, ktorí prišli o vlasy vplyvom vedľajších účinkov liečby

  • Pomoc pacientom, ktorí prišli o vlasy vplyvom alopécie

  • Pomoc pacientom, ktorí prišli o vlasy v dôsledku traumatickej udalosti (popáleniny, autonehody, operácie hlavy a pod.)

  • Pomoc deťom so závažným ochorením

AKO VÁM MÔŽEME POMÔCŤ

potrebuji-pomoc2

Vlasová parochňa na mieru

Ak patríte do jednej z vyššie uvedenej skupiny pacientov, na ktorých je naša pomoc zameraná,
obráťte sa na nás, radi Vám pomôžeme!

AKO MÔŽETE POMÔCŤ VY

daruj-vlasy2

Darujte svoje vlasy

Náš nadačný fond chce pomáhať osobám, ktorý prišli kvôli chorobe alebo nehode o svoje vlasy, Vy im naopak môžete pomôcť svojimi! Darujte svoje vlasy pre dobrý účel. Vďaka Vašim vlasom, ktoré od nás odkúpi hlavný partner NF spoločnosť ProfiBeauty s.r.o., získame finančné prostriedky, za ktoré budeme môcť pokryť náklady výroby parochne, ktorú nám za zvýhodnené ceny vyrobia vo vlásenkárskej dielni spoločnosti ProfiBeauty s.r.o. Všetci, ktorí darujú vlasy, budú uvedení na zozname darcov a výška ich príspevku bude viditeľná na našom transparentnom bankovom účte.

daruj-penize2

 

Podporte nás finančne

Môžete nás podporiť aj formou finančného daru. Ihneď potom, čo budú financie pripísané na náš transparentný účet, budete uvedení v zozname darcov.

MECHANIZMUS NADAČNÉHO FONDU

Hlavnú úlohu v správnom fungovaní nadačného fondu Daruj vlasy hrajú naši darcovia a partneri NF. Len vďaka tejto podpore sme schopní uviesť do činnosti NF Daruj vlasy s dosiahnutím nami vytýčených cieľov. Môžeme tak smelo povedať, že všetci darcovia sa plne podieľajú na chode nadačného fondu a majú tak plné právo vedieť, ako funguje celý mechanizmus.

Všetko začína práve u našich darcov, od ktorých obdržíme dary v podobe vlasov či financií, ktoré sú vždy potvrdené darovacou zmluvou. Finančný dar je bezprostredne uložený na transparentný účet NF, dar vo forme vlasov musí prejsť trochu odlišným procesom. Vlasy po vytriedení ponúkneme na odkúpenie nášmu hlavnému partnerovi spoločnosti ProfiBeauty s.r.o. a za vykúpené peniaze môžeme poskytnúť pomoc niektorému žiadateľovi o parochňu. S tým nám opäť pomôže spoločnosť ProfiBeauty s.r.o., ktorá pre nás zhotoví za zvýhodnené ceny parochňu na mieru presne podľa želania žiadateľa. Túto parochňu si následne žiadateľ od spoločnosti ProfiBeauty s.r.o. zakúpi a Nadačný fond Daruj vlasy mu ju ihneď v celej výške preplatí.

                                                                

Facebook komentáre