Domů > O nás > Transparentný projekt

Jedným z našich hlavných požiadaviek pri zakladaní NF Daruj vlasy bola transparentnosť – teda možnosť uverejniť ako sa nakladá s darmi všetkých darcov. NF Daruj vlasy môže fungovať len vďaka Vám – darcom, a preto máte plné právo poznať celý mechanizmus pri darovaní financií či vlasov a ako tieto dary pomáhajú potrebným.

VŠETKO SI MÔŽETE OVERIŤ

Každý darca dostane darovaciu zmluvu, ktorá dokazuje, že peniaze či vlasy daruje NF Daruj vlasy. Podpisom sa tak potvrdzuje to, že na tento dar nemá nikto iný okrem NF Daruj vlasy nárok. Nikto iný z neho teda nemôže ťažiť a zarábať na osobné účely. Všetci darcovia budú uvedení na zozname darcov a výška ich príspevku bude dohľadateľná takisto na našom transparentnom účte. Finančný príspevok sa na našom bankovom účte objavý spravidla do 3 pracovných dní. Ak darujete vlasy, je nutné počítať s procesom vrátane triedenia vlasov, merania, váženia, vyčesávania a až potom predaj nášmu hlavnému partnerovi spoločnosti ProfiBeauty s.r.o., preto si na zapracovanie Vášho daru vo forme vlasov vyhradzujeme 60 dní. Prosím, nezabúdajte na darovaciu zmluvu, bez nej nemôžeme vlasy prijať. Ak pošlete vlasy bez tejto zmluvy, bude Vás kontaktovať náš koordinátor pre jej doplnenie.


✔ DOSTANETE DAROVACIU ZMLUVU
✔ BUDETE UVEDENÝ NA ZOZNAME DARCOV
✔ FINANCIE OD VÁS ALEBO ZA VAŠE VLASY BUDÚ UVEDENÉ NA NAŠOM TRANSPARENTNOM ÚČTE

MECHANIZMUS DARCOVSTVA

Celkový mechanizmus NF Daruj vlasy

Hneď na úvod Vám predstavíme celý mechanizmus darcovstva, na ktorého samotnom počiatku stojí darca, ktorý prispeje NF Daruj vlasy darom vo forme vlasov či financií. Financie sú okamžite pripísané na účet NF, vlasy ale až za financie musia byť vymenené. Vďaka tomu, že hlavným partnerom NF Daruj vlasy je spoločnosť ProfiBeauty s.r.o., ktorá sa už takmer 10 rokov pohybuje v obore predlžovania vlasov a má tak skúsenosti s výkupom vlasov, nám môže ponúknuť za darované vlasy najvyššie výkupné ceny – viď. orientačná hodnota vlasov. Súčasne v prípade veľmi cenných vlasov nad 40 cm dĺžky bude náš fond ponúkať tieto vlasy vo verejnej dražbe, aby bol potencionálny zisk z vlasov čo najvyšší. Z týchto vlasov následne pre NF Daruj vlasy zhotoví vo svojej vlásenkárskej dielni parochňu na mieru. Tie vlasy, ktoré sú pre parochňu nevhodné, použije pre svoje účely. Vďaka tomu, že pre NF Daruj vlasy spoločnosť ProfiBeauty s.r.o. zhotovuje parochne na mieru za zvýhodnené ceny môžeme uhradiť celé výdavky spojené s výrobou a parochňu na mieru odovzdať žiadateľovi úplne zadarmo. Obvyklá cena parochne na mieru z pravých vlasov, ktoré sú dofarbené do požadovaného odtieňa je medzi 300 – 800 Eur, náš partner nám tieto parochne bude poskytovať za cenu, keď bude stačiť žiadateľovi dotácia 180-230 Eur a získa tak parochňu zadarmo. Takže doslova 180-230 Eur stačí na to, aby sme niekomu urobili radosť a pomohli mu v ťaživej situácii.

  

Chcem podporiť finančne

Finančný príspevok by sa nám spravidla do 3 pracovných dní mal pripísať na náš transparentný účet. Potom Vás a výšku Vášho daru zaznamenáme do zoznamu darcov. Získané financie nám následne pomôžu dotovať výrobu parochne na mieru, ktorú u partnera spoločnosti ProfiBeauty s.r.o. necháme zhotoviť pre žiadateľov o parochňu.

Chcem darovať vlasy

V okamihu, keď od Vás fyzicky obdržíme dar v podobe Vašich vlasov (presné inštrukcie k darcovstvu vlasov si prečítajte v kategórii Darujte vlasy), je zahájený proces, ktorý zahŕňa meranie, triedenie, váženie a prečesávanie vlasov. Až potom ich môžeme ponúknuť nášmu partnerovi spoločnosti ProfiBeauty s.r.o., ktorá ich od nás vykúpi alebo ich so súhlasom umiestnime do verejnej dražby. ProfiBeauty nám ponúka najvyššiu finančnú odmenu za Vaše vlasy a s výkupom vlasov má skúsenosť viac ako 10 rokov. Pre Vašu predstavu môžete nahliadnuť na orientačnú hodnotu vlasov. Vlasy, ktoré sú vhodné na výrobu parochne priamo putujú do vlásenkárskej dielne spoločnosti ProfiBeauty s.r.o. Tie vlasy, ktoré pre parochňu vhodné nie sú, si ponechá spoločnosť ProfiBeauty s.r.o. pre vlastné účely (výroba príčeskov, vlasových pások a pod.). Financie, ktoré získame za Vaše vlasy, následne použijeme na to, aby sme mohli zaplatiť žiadateľovi dotáciu na objednanú parochňu na mieru. Celý proces od prebrania daru vo forme Vašich vlasov až po pripísania financií za ne na náš transparentný účet a zaznamenanie Vás na zoznam darcov trvá približne 60 dní, ale snažíme sa všetko spracovať čo najskôr.

Žiadám NF Daruj vlasy o parochňu

Ak žiadate NF Daruj vlasy o parochňu, je potrebné najprv vyplniť žiadosť. V prípade, že vyberieme práve Vašu žiadosť, ozveme sa Vám a dohodneme spolu osobné stretnutie. Na nej preberieme všetky detaily a predovšetkým si vezmeme miery na výrobu parochne alebo rovno prejdeme naše vopred vyrobené parochne, ktoré prípadne doupravíme na mieru. Výroba trvá približne 3-5 týždňov.

Facebook komentáre