Domů > Pre žiadateľov > Starostlivosť o parochňu

Aby Vaša parochňa vydržala dlhé roky stále tak krásna, je nutné, aby ste rešpektovali niekoľko zásad správnej starostlivosti. Najväčší dôraz kladieme na umývanie parochne, ktoré sa nesmie podceniť. Stačí jedno zlé umytie a následky môžu byť fatálne. Môže dôjsť k vypadávaniu vlasov, strapateniu a následnému vytrhaniu vlasov, presušeniu a podobne. Preto odporúčame absolvovať u nášho partnera ProfiBeauty základný kurz starostlivosti o parochňu, kde Vám vykonajú prvé šetrné umývanie parochne a pritom Vás všetko aj naučia.

  • UMÝVANIE – pre skúsených

Zásadná otázka sa týka pochopiteľne umývania parochne. Parochňu odporúčame umývať 1x do týždňa, nie častejšie, a to zásadne vo vlažnej alebo studenej vode za pomoci špeciálnej kozmetiky. Pred umývaním parochňu vždy dôkladne prečešte a zasponkujte si cestičku, aby zostala tam, kde má byť. Potom si pripravte vodný kúpeľ, v ktorej budete parochňu umývať. Umývanie parochne tak trochu pripomína plákanie, nebudete vlasy masírovať, tak ako je to zvykom u ľudských vlasov. Parochňu by sme tak mohli zacuchať, pretrhnúť vlásky, alebo ich dokonca vytrhať zo spojov. Nižšie je pripravené inštruktážne video. Buď môžete parochňu umývať tak, že si ju rovnako ako vo videu pripevníte k stojacej hlave, alebo (v prípade, že hlavu nemáte, ale máte stojanček) ju skrátka držte pevne v rukách. Do pripraveného vodného kúpeľa zo studenej vody aplikujte dávku šampónu. Nie je nutné dávať väčšie množstvo než vo veľkosti vlašského orecha. Vodu napeňte a parochňu v nej takzvane vyplákajte. Nijako vlasy nedrhnite, nestrapaťte, nestláčajte, len parochňu vo vode párkrát preplákajte. Potom vodu vylejte, nahraďte ju novou a to isté budete opakovať s kondicionérom. Opäť stačí malé množstvo, napeniť vodu a parochňu ľahko preplákať. V poslednej fáze už zostáva parochňu len umyť a zbaviť ju všetkých vlasových prípravkov. To je najlepšie vykonať v sprche. Po umytí parochňu nijako nedrhnite uterákom, ľahko ju prečešte, postavte na stojan a nechajte doschnúť. Ak chcete parochňu vyfénovať, aplikujte do vlasov ochranný termoprípravok a za nízkej teploty ju môžete vyfénovať. ODPORÚČAME POUŽÍVAŤ BEZSULFÁTOVÚ KOZMETIKU! Ak potrebujete poradiť s výberom šampónu, kondicionéru, obráťte sa na nás. U nášho partnera ProfiBeauty je možnosť zakúpenia kozmetiky, ktorá je vhodná na parochne, pretože neobsahuje sulfáty a silikóny a nevysušuje tak vlasy.

  • ČESANIE

Parochňu nečesajte hrebeňmi či kefami s ostrými hranami, môže dôjsť k poškodeniu kutikuli vlasu a tiež môžete vytrhať vlásky zo spojov. Vlasy sa tak budú oveľa viac strapatiť a pôsobiť celkovo nezdravo. Odporúčame česať špeciálnymi hrebeňmi z prírodných štetín. Parochňu ale rozhodne prečesávajte niekoľkokrát za deň, nenechajte vlasy nikdy zacuchať.

  • STYLING

S parochňou z prírodných vlasov je možné v podstate vykonávať styling ako u vlastných vlasov, na rozdiel od parochní zo syntetických vlákien, tie sú veľmi chúlostivé na vysoké teploty. Rovnako ale ako u vlastných vlasov je nutné povedať, že každá úprava istým spôsobom vlasy oslabuje. Ideálne je nechať vlasy po umytí voľne uschnúť, ak však chcete napriek tomu parochňu vyfénovať, pretože sa ponáhľate, fénujte ju pri nízkej teplote. Parochňu možno samozrejme upravovať pomocou žehličky a kulmy, ale naozaj len z pravých vlasov, umelé vlasy sa môžu spáliť.

  • FARBENIE

Parochne neodporúčame farbiť v domácich podmienkach, ak však napriek tomu chcete parochňu prefarbiť, odporúčame ju odovzdať odborníkom. Parochne z umelých vlasov majú tendenciu chytiť do úplne iných odtieňov. Ak budete mať o farbenie záujem, kontaktujte nás, dohodneme Vám farbenie u profesionálov z ProfiBeauty.

  • POZOR

Pozor si dajte na extrémne teplé prostredia. Návštevu sauny či solária odporúčame bez parochne. Rovnako tak odporúčame dávať dole parochňu pri kúpaní, najmä v bazéne a v mori. Chlórovaná a slaná morská voda celkovo vlasy veľmi vysušuje. Na noc ju odporúčame zložiť, ideálne ak ju pred spaním prečešete a postavíte na stojan (možnosť zakúpenia u nášho partnera Profibeauty).

Vlasovú kozmetiku, kefy, hrebene a stojančeky môžete zakúpiť u nášho partnera – spoločnosti ProfiBeauty.

Tu si môžete pozrieť inštruktážne video umývania vlasov. Všetko ostatné je už popísané vyššie.

 

Facebook komentáre